Zestaw Artis 170 /EF

Indeks katalogowy: 4,075,271,880

  • Czas dostawy: Wysyłka w ciągu 7 dni
  • Dostawa: od 0,00 zł (Przesyłka kurierska)
8 149,90 zł brutto / szt. 6 625,93 zł netto + 23% VAT / szt.

Opis

 

 

Artis — kompaktowe i wszechstronne źródło energii TIG Fronius

 

Twoja zręczność, nasza technologia

Dysponujemy urządzeniami, które pozwalają w pełni skupić się na technice wykonywania spoin metodą TIG.

Linia kompaktowych produktów Artis 170/210 oferuje szeroki zakres funkcji, które pomogą uwolnić Twój potencjał spawalniczy. Bardzo istotnym założeniem źródła energii TIG było jego najlepsze wykorzystanie napięcia wejściowego.

 

Dzięki temu Artis jest nie tylko energooszczędny, ale także niezawodny i wydajny, co sprawia, że spawanie nim jest prawdziwą przyjemnością!

 

 

 

Zalety Artis

 

- Prosta obsługa, wszechstronne ustawienia

Artis to nie tylko zaawansowana technologia, ale także przyjazna dla użytkownika koncepcja obsługi obejmująca potencjometr i czytelny, podświetlany wyświetlacz funkcji. 11 parametrów jest dostępnych bezpośrednio i bez wchodzenia do menu.

 

- Solidny, lekki i funkcjonalny

Wspornik funkcyjny jest centralnym elementem konstrukcji systemu spawania. Utrzymuje wszystkie komponenty we właściwym miejscu. Podobnie jak obudowa jest wykonany z tworzywa sztucznego wytrzymującego obciążenia mechaniczne przekraczające wymagania normy. Gwarantuje to najwyższy poziom wytrzymałości przy jednoczesnym ograniczeniu wagi do minimum.

 

- 40% cykl pracy przy maksymalnej mocy wyjściowej

Cztery minuty spawania bez przerwy prądem 170 A lub 210 A, zależnie od modelu

 

- 30% tolerancji napięcia sieciowego przy maksymalnej mocy wyjściowej.

To olbrzymia zaleta w przypadku instalacji elektrycznych ze słabymi zabezpieczeniami: technologia inwerterowa może optymalnie kompensować wahania napięcia lub zbyt niskie wartości napięcia wejściowego, co umożliwia wykorzystanie maksymalnej mocy wyjściowej urządzenia.- Napięcie zasilania sieciowego 96–265 V

Szeroki zakres napięć zasilania sprawia, że system spawania Artis 170/210 można podłączyć do prawie każdej sieci elektrycznej w dowolnym miejscu na świecie.

 

 

Funkcje spawania TIG

 

- Automatyczna i manualna regulacja wypływu gazu przed spawaniem i po zakończeniu spawania

Ten system spawania jest inteligentny: w zależności od ustawionego prądu spawania urządzenie Artis automatycznie oblicza czas trwania optymalnego wypływu gazu po zakończeniu spawania. Poprawia to osłonę gazową końca spoiny i elektrody wolframowej.

 

- Trigger Mode OFF: automatyczne wyłączanie

W chwili zakończenia procesu spawania po celowym wydłużeniu łuku spawalniczego następuje automatyczne wyłączenie prądu spawania.

 

- Oszczędność nawet 50% czasu dla użytkownika w porównaniu ze sczepianiem konwencjonalnym

Prąd pulsujący wprawia w drgania jeziorko spawalnicze. Ułatwia to sczepianie elementów i skraca czas sczepiania. Nie występują przebarwienia w miejscach sczepiania.

 

- PTD – Puls / TAC Display

Ta funkcja umożliwia rozszerzenie krzywej funkcji na panelu obsługowym o dwa dodatkowe parametry „Puls” i „TAC”.

 

- Spawanie metodą TIG Puls: Spawanie metodą TIG Puls: spawanie także cienkich blach

Spawanie pulsacyjne jest stosowane przede wszystkim w pozycjach wymuszonych lub podczas spawania szczególnie cienkich materiałów. Zakres ustawień podczas spawania pulsacyjnego mieści się w zakresie od 1 Hz do 990 Hz.

 

- Zajarzenie wysokiej częstotliwości

Zajarzenie dotykowe wysokiej częstotliwości jest przydatne, gdy np. z powodu utrudnionego dostępu do spawanego elementu wymagane jest użycie uchwytu spawalniczego bez przycisku. Urządzenie wykrywa zetknięcie z elementem spawanym i

— po upływie określonego czasu

—wywołuje zajarzenie łuku spawalniczego w wybranym miejscu z punktową dokładnością.

 

- Uchwyty spawalnicze TIG z różnymi opcjami obsługi

W zależności od wymagań, nasze uchwyty spawalnicze TIG są dostępne w wersji standard, UpDown, z długim spustem lub potencjometrem.

 

- Spawanie punktowe i wielościegowe: cykliczne, powtarzające się spoiny

W trybie punktowym można wykonywać spoiny punktowe w równych odstępach. Zgodnie z dowolnie ustawianym czasem przerwy interwału można je kontynuować również jako spawanie przerywane.

 

 

 

Funkcje spawania elektrodowego

 

- Spawanie elektrodowe łukiem pulsującym

Tryb impulsowy elektrod pozwala uzyskać lepsze właściwości spawania w położeniach wymuszonych i lepsze wypełnianie szczelin. Ten tryb najlepiej nadaje się do spawania pionowego z dołu do góry.

 

- Funkcja Hot Start podczas zajarzenia łuku spawalniczego

Aby zapewnić łatwiejsze zajarzenie elektrody, podczas zajarzania system spawania na ułamek sekundy doprowadza prąd o wyższej wartości.

 

- Elektrody celulozowe

Optymalna charakterystyka do spawania elektrodami celulozowymi. Potrzebna jest do tego wyższa moc wyjściowa.

 

- Dynamika

Jeżeli elektrodami zasadowymi spawa się z użyciem niskiego prądu (zbyt małe obciążenie), a przejście materiału odbywa się dużymi kroplami, pojawia się niebezpieczeństwo przyklejenia. Aby je wykluczyć, na krótko przed przyklejeniem system przez ułamek sekundy doprowadza prąd o wyższej wartości.  Elektroda się uwalnia, co zapobiega przyklejaniu.

 

- Anti-Stick

W razie wystąpienia zwarcia (przyklejenia elektrody podczas spawania elektrodowego) następuje natychmiastowe wyłączenie źródła spawalniczego. Zapobiega to wyżarzeniu elektrody oraz wystąpieniu wad spawalniczych.

 

 

 

Dziś, jutro, pojutrze

 

Przyszłość w Twoich rękach

 

- Okablowanie ochronne 400 V

Uniemożliwia uszkodzenie, gdy użytkownik podłączy urządzenie do zbyt wysokiego napięcia zasilającego.

 

- PFC — Power Factor Correction

Zapewnia sinusoidalny przebieg prądu, który jest warunkiem efektywnego wykorzystania dostępnej mocy: z instalacji elektrycznej pobierane jest tylko tyle mocy, ile jest konieczne. Przekłada się to na oszczędność energii, pozwala podłączać dłuższe przewody zasilające, usprawnia zasilanie z agregatu prądotwórczego i zwiększa prądy spawania — bez prowokowania zadziałania wyłącznika instalacyjnego.

 

- Time Shutdown / Tryb czuwania

Po upływie określonego czasu moduł mocy jest wyłączany. Urządzenie przechodzi w tryb czuwania, aby obniżyć w tym czasie zużycie energii do minimum.

 

- Mały pobór mocy

Dzięki ulepszonej konstrukcji modułu mocy i technologii Power Factor Correction źródło prądu spawania Artis 170/210 potrzebuje nawet o 40% mniej mocy wejściowej niż urządzenia konkurencji — przy jednakowej mocy wyjściowej.

 

 

W zestawie:

- Urządzenie spawalnicze Artis 170A DC

- Pakiet przewodów uchwytu 180A chłodzony gazem 4m z funkcją UpDown;

- Korpus palnika 220A chłodzony gazem

- Przewód masowy 16mm² 3m

 

 

Zapytaj o produkt

Koszty dostawy

Odbiór osobisty : od 0,00 zł
Przesyłka kurierska : od 0,00 zł